Soulbound Tokenlar Nasıl Merkezsiz Finans Ekosistemi İçinde Sosyal Kimlik Temsilini Değiştirebilir?

Soulbound token (SBT) kavramı, Ethereum’un ortak kurucusu Vitalik Buterin ve diğerlerinin bir makalesinde sunulmuştur. Bu kavram, merkezsiz finans (DeFi) ekosistemi içinde sosyal kimlik temsili eksikliğini çözmek ve daha işbirlikçi ve ilgi çekici ekosistemler oluşturmak amacıyla ortaya atılmıştır.

SBT, bir bireyin kimlik bilgilerini, üyeliklerini ve sözleşmelerini temsil eden, herkese açık olarak doğrulanabilen ve satılamayan bir tür non-fungible token (NFT) ‘dir. Bu, bireyin repütasyonunun ya da geçmişinin daha kapsamlı ve doğrulanabilir bir temsili olarak sağlar ve DeFi ekosistemi için daha gerçekçi ve dönüşümcü bir yol açar. Örneğin, bir Soul, bir kişinin iş geçmişini temsil edebilir ve bu, kişinin özgeçmişi gibi kendinden doğrulanabilir. Bu, daha karmaşık ve gelişmiş akıllı sözleşmelerin oluşmasına olanak tanır, Örneğin, bir ev kiralama gibi gerçek dünya işlemleri.

Teknoloji Kaptanları Sponsoruyuz!

Türkiye,Teknoloji Kaptanları’nı seçiyor…

Dijital dönüşüm süreçleri hızla gelişiyor. Hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin fark etmez, her şirket, dijital dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve geliştirdikleri projelerle bu teknolojileri, iş süreçleri ile entegre etmek zorunda. Zorunda, çünkü yoğun rekabet ortamında şirketlerin ayakta kalabilmesinin yolu, doğru teknolojileri iş süreçleriniz ile buluşturmasından geçiyor.

Dijital dönüşüm yolculuğu şirketlerin geleceğini olduğu kadar ülkemizin geleceğini de yakından ilgilendiriyor. Bir ülke ne kadar güçlü şirketlere sahipse o kadar güçlüdür.

Geride bıraktığı 28 yılda, kurum ve şirketlerin dijital dönüşüm konusunda yol arkadaşı olan BThaber Gazetesi, şirketleri ve ekiplerini dijital dönüşüm konusunda geliştirdikleri projeler ve hayata geçirdikleri uygulamalar için motive etmek amacıyla “Teknoloji Kaptanları Ödülleri”ni hayata geçiriyor.

Bu kapsamda; şirketlerin farklı iş süreçleri için geliştirilen proje ve uygulamalar değerlendirilecek, projeyi hayata geçiren Teknoloji Kaptanları’na farklı kategorilerde ödüller verilecek. Değerlendirme ağırlıklı olarak jüri ve mail doğrulama ile giriş yapabilecek olan halk oylaması sonucunda gerçekleşecektir.

Teknoloji Kaptanları Ödül Töreni 24 Kasım 2022’de Bilişim Zirvesi’22 etkinliğinin ardından Fişekhane’de gerçekleştirilecektir.

 

Megisty Teknoloji olarak biz de bu etkinliğin ve yarışmanın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Bilişim Vadisindeyiz!

Artık Bilişim Vadisi’ndeyiz! Ülkemizin güzide kurum ve kuruluşlarının, proje ürettiği, Bilişim Vadisinde biz de proje üretmeye hak kazandık. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek, hizmet kalitemizi artırabilmek için her geçen gün yeni adımlar atıyoruz. Bu adımlardan biri olan Bilişim Vadisi Arge Ofisimiz ile sizlerin ihtiyaçlarını analiz etme ve çözüm üretme konusunda kararlıyız. Paket çözümlerimiz ve danışmanlık hizmetlerimiz için bize ulaşın.

Sayaç Okuma Yazılımları

Elektrik, Su ve Doğalgaz dağıtım firmalarının ya da apartman yönetimlerinin düzenli yaptığı sayaç okuma işlemlerini daha düzenli, doğru ve hızlı okuma yaparak hem online hem de offline olarak ihtiyacınıza uygun çözümlerimizdir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sayaç okuma sonucunun SAP ya da ABYS gibi farklı ERP yazılımlara aktarılabileceği kurgularımız mevcuttur. İstenildiği takdirde Sayaç Okuma personellerinin planlama ve yönetme uygulaması çözümümüz de mevcuttur.

Arge projeler kapsamın da istenildiği takdirde sayaç okuma işlemi personel tarafından değil, kamera üzerinden OCR yardımı ile çözünüp otomatik okunması da sağlanabilmektedir.

Daha detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın ya da formu doldurun.

Megisty Teknoloji
0 (850) 304 45 75

 


  MyTech Work Force Management

  SAP (Work Manager-Syclo-Agentry) ya da Native Mobile Olarak Geliştirdiğimiz Bakım Onarım Faliyetlerinizi Yürüttüğünüz Web Ve Mobil Çözümlerle Desteklenmiş Online Ve Offline Kullanılabilen Projemizdir.

  Enerji firmalarının sahadaki açma-kesme, sökme-takma vb süreçlerini yürütebileceği uygulama ek mesajlaşma/haberleşme, konum takibi gibi ek modüllerle sahayı harita üzerinde takip edebileceğiniz üründür.

  Üretim sektörü için de uygun olan, makina onarım-bakım süreçlerini takip ettiği planlı plansız bakım arıza ve duruş işlemlerini takip ettiği ve yönettiği detaylı fonksiyonel bir üründür.

  Work Manager bir SAP ürünüdür. Firmamız da Work Manager sertifikalı danışmanımızla süreçlerinizi hazırlamaktayız.

  Ayrıca SAP kullanmıyorsanız, saha operasyon tecrübelerimizi geliştirdiğimiz Android ve Web tabanlı native uygulamamıza aktardık, bu sayede SAP kalitesinde ürünümüz sizi bir çok saha operasyon maliyetinizden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

   

  Daha detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

  Megisty Teknoloji
  0 (850) 304 45 75

  Sipariş Takip ve Ürün Üretim Portalı

  Sipariş ve Üretim sürecinizin aşamalarını, stoklarını ve raporlarınızı takip edebileceğiniz mini bir ERP sistemidir. Bu uygulamayla birlikte stok giriş ve çıkışlarını işleyebilir, hangi ürün için ne kadar malzeme harcadığınızı görebilirsiniz.

   

  Malzeme yönetimi modülü ile tedarikçilerinizi takip edebilir, ürün girdi ve çıktılarını analiz edebilir maliyet hesabı çıkarabilirsiniz, ayrıca detaylı depo hareketleri ile üretilen ürün için harcanan mal miktarı hesabı yapabilir, genel kar/zarar durumunuzu çıkarabilirsiniz.

  Sipariş modülü ile genel sipariş durumlarını görebileceğiniz gibi, üretim aşamalarını da takip edebilirsiniz, üretim statüleri belirleyip (örneğin, işe başladım, kesimde, nakiyede vb) üretim aşamaları için maliyet analizi çıkarabileceksiniz.

   

  Raporlar modülü ile her bir sipariş için harcanan stok ve çıkan ürün ile ilişkili maliyet muhasebesi oluşturabilirsiniz. Müşterilerinizin siparişlerini inceleyebilir, oluşturulan sipariş tutarlarına göre kampanya oluşturabilirsiniz. Kullanılan stok hareketlerine göre en çok kullandığınız malzemeleri görebilir, stok siparişinizi ona göre oluşturabilirsiniz.

   

  Daha detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

  Megisty Teknoloji
  0 (850) 304 45 75